Dietetyk – Małgorzata Jackowska

mgr inż. Małgorzata Jackowska – specjalistka żywienia człowieka i dietetyki, absolwentka SGGW w Warszawie, dyplomowaną promotorką karmienia piersią i doulą ze stowarzyszenia Doula w Polsce.

Zobacz strone dietetyk Małgorzaty Jackowskiej

Współtworzę Kwartalnik Laktacyjny i Fundację Promocji Karmienia Piersią. Prowadzę szkolenia, warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i profesjonalistów, jestem autorką bloga www.malgorzatajackowska.com oraz licznych artykułów dotyczących tematyki, w której się specjalizuję. Zajmuję się tematyką żywienia niemowląt
i małych dzieci, rozszerzania diety i baby-led weaning oraz żywienia matek
w okresie ciąży i laktacji. Jestem mamą dwójki dzieci.

Zakres konsultacji

Konsultacje indywidualne dotyczące żywienia:

  • kobiet w ciąży
  • kobiet w okresie karmienia piersią
  • niemowląt (rozszerzanie diety dziecka, problemy z karmieniem)
  • dzieci w pierwszych latach życia

Jak wygląda wizyta?

Przed wizytą proszę o wypełnienie kilkudniowego dzienniczka żywieniowego (wysyłanego via email lub notowanego na papierze).
Jeżeli masz wyniki aktualnych badań  to dobrze jest zabrać ze sobą.

Jeśli konsultacja dotyczy żywienia dziecka to proszę o zabranie również książeczki zdrowia dziecka i ewentualnych zaleceń od lekarza, doradcy laktacyjnego lub innego specjalisty (fizjoterapeuty, logopedy itd.). Przydatne może być też zabranie przekąski lub posiłku które dziecko zwykle jada. Dzięki temu mogę zobaczyć jak wygląda karmienie i jak dziecko radzi sobie z jedzeniem.

Wizyta trwa około 60-75 minut,  w jej trakcie prowadzę wywiad żywieniowy, który obejmuje pytania m.in. o sposób odżywiania, wybór żywności, stan zdrowia, tryb życia, aktywność fizyczną itd. W oparciu wywiad i rozmowę  przygotowuję zalecenia, które są przesyłane mailowo w ciągu tygodnia od wizyty. Przez dwa tygodnie po wizycie pozostajemy w kontakcie mailowym.

Godziny przyjmowania pacjentów: Środa w godzinach 09:30 – 15:30, inne terminy (również soboty) ustalane indywidualnie.

Wizyty umawiane indywidualnie pod numerem telefonu 668-550-101